Wudang - Akademia Taijiquan i Qigong Tomasza Grycana

Start Taijiquan Qigong Dao-Tao-Fit Combat-Dao-Fit
Aktualności Akademia Nauczyciel TRENINGI
Seminaria Artykuły Literatura Linki Kontakt

SEMINARIUM Z JANEM SILBERSTORFFEM W WARSZAWIE 2004
Tomasz Grycan

W dniach 11-12 października 2004 r. odbyło się w Warszawie seminarium taijiquan prowadzone przez Jana Silberstorffa z "World Chen Taji Association Germany". Jego tematem było "Tui Shou i przygotowanie do walki w Chen Taijiquan".

Jan Silberstorff

To kolejna impreza z Silberstorffem w Polsce i jak zawsze bardzo udana. Jan jest nie tylko wysokiej klasy ekspertem taijiquan, powszechnie uważanym za najlepszego ucznia mistrza Chen Xiaowanga w Europie, ale także wspaniałym nauczycielem. Spotkania z nim są naprawdę bardzo inspirujące.

W treningach uczestniczyły osoby początkujące i bardziej zaznajomione z tematem Tui Shou. W sumie było około 50 uczniów. Jan prowadził zajęcia bardzo edukacyjnie tak, aby wszyscy mogli skorzystać z nich jak najwięcej. Ci, którzy niedawno zaczęli ćwiczyć taijiquan, odkrywali podstawowe "zewnętrzne" reguły ruchu w "Pchających Dłoniach". Bardziej zaawansowani mieli możliwość poznania głębszych aspektów i próbowali pod okiem Silberstorffa "wewnętrznej pracy" w kontakcie z partnerem.

Przez całe seminarium Jan wielokrotnie tłumaczył i pokazywał jak w praktyce, powinno się realizować wszystkie zasady taiji. Bardzo czytelnie przechodził od teorii do realnych zastosowań. Nikt z obecnych na sali nie miał wątpliwości, że taijiquan jest prawdziwą sztuką walki.

Za rok planowane jest w Polsce pięciodniowe seminarium z Janem Silberstorffem, którego tematem przewodnim ma być "Tui Shou" i każdy dzień tej imprezy zostanie poświecony innemu rodzajowi "Pchających Dłoni" czyli "dan shou tui shou", "shuang shou tui shou", "huobu tui shou", "da lu" i "san shou". Już teraz gorąco zachęcam do udziału w tych treningach.

Artykuł ukazała się w magazynie "Świat Nei Jia" nr 38 (październik 2004).

 


| Spis artykułów | Początek strony |