Wudang - Akademia Taijiquan i Qigong Tomasza Grycana

Start Taijiquan Qigong Dao-Tao-Fit Combat-Dao-Fit
Aktualności Akademia Nauczyciel TRENINGI
Seminaria Artykuły Literatura Linki Kontakt

SEMINARIUM Z MISTRZEM CHEN XIAOWANG WE WROCŁAWIU 2004
Tomasz Grycan

W dniach 29 kwietnia - 3 maja 2004 r. odbyło się we Wrocławiu seminarium z Mistrzem Chen Xiaowang, spadkobiercą stylu chen taijiquan. To już trzecia Jego wizyta w moim rodzinnym mieście, poprzednie były w 2002 i 2003 roku. Dzięki sprzyjającym okolicznościom od 1999 r. Mistrz odwiedza nasz kraj co roku i polscy entuzjaści taijiquan mogą bez przeszkód czerpać wiedzę ze "źródła".

Wrocławska impreza przyciąga coraz więcej osób i w tym roku zjechało się wielu pasjonatów taijiquan z całej Europy. Oprócz Polaków w seminarium uczestniczyli przedstawiciele: Niemiec, Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Czech, Słowacji, Francji, Portugalii, Anglii, Włoch i Szwecji.

Pierwszego dnia Mistrz bardzo szczegółowo omówił wszystkie ćwiczenia "chan si gong" ("rozwijania jedwabnego kokonu"). Drugiego i trzeciego dnia odbyła się korekta formy "Laojia Yi Lu", a czwartego i piątego dnia korekta formy "Laojia Er Lu" ("Pao Chui"), czyli "wybuchowych pięści".

Korzystanie z porad i korekt tak Wielkiego Eksperta jest nieocenione w poważnej praktyce taijiquan. Wszyscy uczestnicy tego seminarium bardzo uważnie śledzili każdy ruch Mistrza, starając się jak najlepiej wykorzystać chwile spędzone w jego obecności na sali.

Kolejna wizyta Mistrza Chen Xiaowang w Polsce planowana jest na wiosnę 2005 roku.

P.S.
Osoby zainteresowane praktyką chen taijiquan mają wiele okazji do ćwiczenia u "źródła". Na przełomie września i października planowane jest w Poznaniu seminarium z Mistrzem Chen Jun, najstarszym synem Mistrza Chen Xiaowang, a w listopadzie w Krakowie i Warszawie mają odbyć się seminaria z Mistrzem Chen Yingjun, średnim synem Mistrza Chen Xiaowang. Szczegółowe informacje na temat tych imprez można znaleźć w serwisie "World Chen Taiji Association - Poland" (www.chentaiji.pl).

Artykuł ukazała się w magazynie "Świat Nei Jia" nr 36 (czerwiec 2004).

 


| Spis artykułów | Początek strony |