Wudang - Akademia Taijiquan i Qigong Tomasza Grycana

Start Taijiquan Qigong Dao-Tao-Fit Combat-Dao-Fit
Aktualności Akademia Nauczyciel TRENINGI
Seminaria Artykuły Literatura Linki Kontakt

TAIJIQUAN (TAI CHI CHUAN)

TAIJIQUAN

CHEN TAIJIQUAN

YANG TAIJIQUAN

Taijiquan

O Taijiquan najczęściej mówi się, że jest to "sztuka walki, medytacji i zdrowia". To bardzo kompleksowy system wpływający zarówno na ciało jak i umysł ćwiczącego. Niezwykłe walory zdrowotne tej sztuki walki powodują, że interesują się nią miliony ludzi na całym świecie. W Chinach Taijiquan uważane jest za skarb kultury narodowej.

Chen Taijiquan

Najstarszy, tradycyjny styl Taijiquan jest od 20 pokoleń rozwijany w rodzinie Chen. Z niego wywodzą się wszystkie inne style Taiji (Tai Chi), np.: Yang, Wu i Sun. Styl Chen jest szczególnie ceniony za głęboki przekaz metod rozwoju energii wewnętrznej "Qi" ("Chi") oraz aspektów bojowych. W Chen Taijiquan obok form ręcznych występują także formy z bronią, między innymi z mieczem, szablą, włócznią i halabardą, a także z podwójnymi mieczami i szablami. Obecnie kontynuatorem rodzinnej tradycji jest Wielki Mistrz Chen Xiaowang, który od 1999 roku regularnie odwiedza Polskę. Ostatnie sześć corocznych seminariów Mistrza odbyło się we Wrocławiu.

Yang Taijiquan

Styl Yang jest obecnie jednym z najbardziej popularnych stylów Taiji (Tai Chi) na świecie. Dzięki uproszczonej strukturze ruchu jest łatwiejszy do opanowania.

Wkrótce więcej informacji.